Goblin

Witam.

Ostatnio przeprowadziłam wywiad z Dawidem pseudonim Goblin. Zapraszamy na social media                Facebook:https://www.facebook.com/dawidmlody.kowalewski                        Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=FZOK_qn8vu0

1. SKĄD TAKI PSEUDONIM ?

Ksywę Goblin pierwszy raz rzucił mój dobry ziomek- Ja-Pierdole Man jakieś 5 lat temu, wcześniej wszyscy wołali na mnie Kowal, ksywa, która wzięła się od nazwiska. Goblin szybko siadło najbliższym osobom z mojego otoczenia, zaczęli na mnie tak wołać, a ja sam polubiłem tę ksywkę, z czasem zaczęło się ucierać i wszyscy już mówili, że ta ksywa jest w 100% trafna, może dlatego, że często przesadzałem z ilością spożywanego alkoholu i stwarzałem sporo zamieszania wokół siebie, tudzież bywam markotny i nerwowy. Myślę, że lepiej byłoby zadać to pytanie mojemu kumplowi..

2. CO SKŁONIŁO CIĘ DO ZOSTANIA TYM, KIM JESTEŚ TERAZ ?

Zawsze miałem artystyczną duszę, za czasów, kiedy byłem małym chłopcem lubiłem śpiewać, rysować, malować, rzeźbić z gliny, po prostu tworzyć. W szkole zawsze dobrze szło mi na takich przedmiotach jak język polski, muzyka, plastyka zaś po szkole najlepiej szło mi na podwórku rozwalanie i budowanie różnych dziwactw. W momencie, gdy moja siostra, a później brat przynieśli do domu RAP, zostałem tym bardzo szybko zainfekowany, nie tylko muzyką, ale i całą kulturą Hip- Hop’u. Wkrótce po tym zacząłem robić swój pierwszy beatbox i weszło mi w krew nawijanie kawałków innych wykonawców. Niektórych to irytowało, lecz było wiele osób, które od samego początku mówiły, że bardzo dobrze mi to wychodzi i powinienem się poświęcić w tym kierunku. Myślę, że to, kim jestem dzisiaj można by w dużej mierze przypisać mojej rodzinie, która zawsze motywowała mnie do tworzenia, artystom których słuchałem w danym czasie i przyjaciołom, znajomym oraz wewnętrznej potrzebie tworzenia.

3. CO CZUJESZ SŁUCHAJĄC SWOICH UTWORÓW ?

Słuchanie swoich solowych utworów skłania mnie do głębszych refleksji o swoim życiu, o tym, co czułem w danym momencie i jakie emocje mną kierowały, kim byłem i kim jestem teraz, dokąd zmierzam i jakie będą moje dalsze kroki. Kiedy słucham numerów, które nagrałem z Crew czuje satysfakcję i niedosyt, często się zastanawiam nad tym, jak ludzie odebrali nasze słowa i jak kto zinterpretował dane utwory. W obu przypadkach mogę szczerze powiedzieć, że czuję dumę mimo tego, że to tylko „domowe” nagrywki, których słuchają prawdopodobnie tylko nasi znajomi.

4. SKĄD CZERPIESZ WENĘ I NATCHNIENIE NA PISANIE TEKSTÓW ?

Nie potrafię dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że piszę utwory pod wpływem emocji i uczuć, więc prawdopodobnie to z nich czerpię wenę. Poszczególne wydarzenia z życia na pewno też biorą w tym udział. Natchnienie do pisania samo przychodzi i samo odchodzi, myślę, że nie mam na to wpływu.

5. ILE MASZ LAT ?

 

Trzynastego Lutego skończyłem 26 lat.

 

6. MASZ ŻONĘ / DZIEWCZYNĘ ?

 

Nie mam, od dłuższego czasu jestem singlem.

 

7. ZA JAKĄ OSOBĘ SIĘ UWAŻASZ ?

 

Myślę, że zawsze było dla mnie trudne, żeby napisać coś o samym sobie. Jestem dobrym człowiekiem, charyzmatycznym, ale posiadam wiele wad. Jestem niekonsekwentny i naiwny. Często bywam nerwowy i impulsywny. Jedyne czego mogę być pewien to to, że jestem głośnym człowiekiem i wszędzie mnie słychać, o czym często przypomina mi moja kochana siostra: – „Jezu… Dawid, dlaczego Ty się tak wydzierasz??” Wydaje mi się, że mogę być lekko przygłuchy, buhahaha.

 

8. Z KIM CHCIAŁBYŚ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ ?

 

Myślę, że nie mam parcia. Daleka droga przede mną więc na razie skupiam się na ćwiczeniu własnych umiejętności, nagrywam z Kuźnią i zaprzyjaźnionymi raperami.

 

9. ZAJMUJESZ SIĘ CZYMŚ INNYM POZA RAPEM ?

 

Oczywiście, muzyka to jedynie hobby, nie utrzymuje się z niej, koncerty gramy 10 razy do roku wiec mam mnóstwo czasu na pracę oraz sport. Zakładam systemy wentylacyjne na terenie UK, a po pracy regularnie chodzę na siłownie, biegam, gram w piłkę nożną, tenisa stołowego, koszykówkę bilard i oczywiście imprezuje.

 

10. CZYM SIĘ INTERESUJESZ ?

 

Interesuję się głównie muzyką, sportem, językami obcymi i kuchnią.

 

11. JAKI JEST STOSUNEK TWOICH BLISKICH DO TEGO JAKĄ   MUZYKĘ TWORZYSZ ?

 

Myślę, że nikomu nie wadzę tym jakie teksty piszę, na pewno nie moim bliskim, oni potrafią usłyszeć w moich/naszych utworach więcej niż inny słuchacz.

 

12. KTO NAJBARDZIEJ CIĘ WSPIERA W TYM, CZYM SIĘ        ZAJMUJESZ ?

 

Najbardziej wspiera mnie rodzina oraz moje najbliższe grono znajomych. Za co jestem im bardzo wdzięczny.

 

13. JAK TY WIDZISZ PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEGO RAPU ?

 

Nie wiem, nie mi jest to oceniać, myślę, że z całą pewnością polski rap osiąga sukces na scenie europejskiej i tego mu życzę. Są nowe pokolenia, nowe trendy i wszystko się powoli zmienia, nie wiem jak się to potoczy, ostatnio nie słucham dużo nowości, zawsze wracam do klasyki.

 

14. CO MYŚLISZ O YOUTUBERACH KTÓRZY ZACZYNAJĄ          RAPOWAĆ ?

 

Wychodzę z założenia, że skoro ja mogę rapować to każdy może. Oni robią to z trochę innych pobudek niż ja, to pewne. Nie słuchałem ich twórczości, chyba tylko jeden kawałek Young Multiego wrzuciłem na odsłuchy to wyłączyłem po około 35 sekundach. Mi się nie spodobało, komuś może się spodobać, z ulicą natomiast nie ma to nic wspólnego.

 

15. KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ TWOJEJ PŁYTY ?

 

Na dzień dzisiejszy mamy skończony mini album pt. Kuźnia Crew EP, czekamy na rozwój wydarzeń, wybierzemy szatę graficzną i będziemy powoli wysłać do tłoczni. Miał to być long play, ale niestety odszedł od nas członek ekipy i musieliśmy odrzucić kilka utworów, myślę, że do Czerwca ’19 wyjdzie na światło dzienne. Ja porzuciłem na razie prace nad płytą solową i robię album wspólnie z bratem, jesteśmy dosyć mocno zmotywowani, a więc sądzę, że w tym roku ukaże się również nasza wspólna płyta pt. Spektakl.

 

16. ILE ZAJMUJĘ CI PISANIE TEKSTU ?

 

Nigdy nie mierzyłem czasu, czasami piszę jeden kawałek przez tydzień, czasami napiszę go w jeden dzień, zależy to od tego, jak bardzo się staram. Kiedy mam głębsze przemyślenia spędzam nad kawałkiem dłuższy czas i staram się ubrać swoje myśli w jak najbardziej odpowiednie słowa, gdy piszę bragga trwa to o wiele krócej, nie mniej jednak nie piszę utworów w godzinę, zawsze piszę starannie i uczę się tekstu na pamięć.

 

17. CO MASZ W PLANACH NA NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ ?

 

W najbliższej przyszłości mam zamiar kontynuować to, co robiłem do tej pory, czyli praca, muzyka i sport. Jeżeli spotkam odpowiednią kobietę na swojej drodze to plany mogą się delikatnie pozmieniać. Planuje wrócić do Polski za dwa lata i kontynuować edukację, którą przerwałem przed wylotem z kraju.

 

18.CO JEST TWOIM NAJWIĘKSZYM MARZENIEM ?

 

Moim marzeniem jest szczęście i zdrowie dla mojej rodziny. Ja natomiast wyznaczam sobie cele do realizacji, najpierw jednak muszę nauczyć się jak być konsekwentnym i asertywnym.

 

19.CZYM JEST DLA CIEBIE WIARA (RELIGIA) ?

 

Wiara jest bardzo osobistą kwestią, nie będę się rozwodził na ten temat. Wiarę nosimy w sercu, nie znajdziemy jej natomiast w posągach, książkach, budowlach czy instytucjach. Żeby być blisko Boga nie potrzebujemy pośredników. Niech każdy z nas sam na własny sposób uwierzy. Bądźmy dobrymi ludźmi.

 

20. JAKIEGO PRZEKLEŃSTWA UŻYWASZ NAJCZĘŚCIEJ ?

 

Kurwa?

 

21. PASJĄ DO MUZYKI ZARAZIŁ MNIE ?

 

Myślę, że mama. Ona zawsze chodziła po domu i śpiewała różne utwory, tata też zawsze siedział w garażu i coś nucił, a więc muzyka jakoś zawsze w domu była. Rapem zaraziło mnie rodzeństwo.

 

22.CZY WRACASZ CZĘSTO DO SWOJEJ STAREJ TWÓRCZOŚCI ?

 

Często będąc w gronie rodziny czy bliskich znajomych, puszczane są nasze numery. Wtedy wspominamy i rozkminiamy, jak to było jak się zaczynało, kiedy numery lądowały tylko i wyłącznie w „szufladzie”.

 

23.ILE CZASU DZIENNIE POŚWIĘCASZ NA  MUZYKĘ ?

 

Muzyka towarzyszy mi codziennie, nie sprawdzam dokładnie ile czasu. Jeżeli nie słucham to sam nawijam, jak nie nawijam to gwizdam czy przyśpiewuje lub robię beatbox. Jeżeli chodzi o pisanie to czasami tygodniami nie napiszę nic, a czasami mam dni płodne i piszę dzień po dniu, niemniej jednak nie robię tego na akord.

 

 

POWIESZ COŚ NA KONIEC CZYTELNIKOM ?

Chciałbym życzyć Wam wszystkiego dobrego, bądźcie dobrymi ludźmi i nie podążajcie ślepo za stadem. Kierujcie się własnym rozumem i dbajcie o swoje szczęście i zdrowie- ono jest tylko jedno. Oldschool, newschool, trueschool- nieistotne. Nauczcie się wzajemnie szanować i pamiętajcie o klasyce, ktoś to musiał zapoczątkować. A do raperów czytających moje wypociny: przestańcie nagrywać na autotune i nauczcie się śpiewać jak macie taką potrzebę! Bardzo serdecznie Was pozdrawiam, w szczególności moją rodzinę, która czytając ten wywiad pewnie teraz myśli, że już jestem sławny, hehe. Piona!