masta27

WITAM 

Ostatnio przeprowadziłam wywiad z Mateuszem pseudonim masta27.

WKRÓTCE PREMIERA JEGO PŁYTY NA BITACH BOSIKA!!!

 

Zapraszamy na Soundcloud ;

  https://soundcloud.com/masta27

 

1. SKĄD TAKI PSEUDONIM ?

 

Geneza jest taka, że kiedy zaczynałem coś pisać (bodajże na początku 1 gimnazjum) to pewna bliska mi osoba zaczęła przez to mówić do mnie MISTRZU, a głupio byłoby nazwać się ksywą mistrz to rozkminiliśmy, że skoro mistrz w slangu to master/masta to zostało masta i w zasadzie ta ksywa do mnie przylgnęła również na blokach. Dziś posługuję się natomiast pseudo „masta27” i tego się trzymajmy.

 

2. CO SKŁONIŁO CIĘ DO ZOSTANIA TYM, KIM JESTEŚ TERAZ ?

 

Jeśli chodzi o rap to przede wszystkim konsekwencja, bo bywały takie momenty, że każdy patrząc z boku tylko szydził, ale przetrwałem i nadal robię swoje. Jeśli chodzi o wszystko inne to analogicznie.

 

3. CO CZUJESZ SŁUCHAJĄC SWOICH UTWORÓW ?

 

Czuję przede wszystkim satysfakcję. Z reguły moje numery to dla mnie zamknięcie i podsumowanie jakiegoś okresu, sytuacji z życia. Po drugie zajawka aż kipi.

 

4. SKĄD CZERPIESZ WENĘ I NATCHNIENIE NA PISANIE TEKSTÓW ?

 

Tak jak napisałem wyżej przede wszystkim z życia. Czasami jest to jakiś impuls w postaci świetnego bitu, który dostanę od producenta lub jakiś album, utwór czy nawet film, który mocno we mnie uderzy.

 

5. ILE MASZ LAT ?

 

Niespełna 24.

 

6. MASZ ŻONĘ / DZIEWCZYNĘ ?

 

W sierpniu bieżącego roku zostanę szczęśliwym współmałżonkiem.

 

7. ZA JAKĄ OSOBĘ SIĘ UWAŻASZ ?

 

Przede wszystkim konsekwentną.

 

8. Z KIM CHCIAŁBYŚ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ ?

 

Współpracę nawiązuję na zasadzie znajomości, nie interesują mnie raczej internetowe kooperacje (chociaż i takie się zdarzały). U mnie to wygląda z reguły tak, że wraz z moim producentem Bosikiem spotykamy się, on mi daje bity, ja mu daje zwroty, następnie wsiadamy w samochód i jedziemy razem do studia i robimy numery. Ot cała filozofia.

 

9. ZAJMUJESZ SIĘ CZYMŚ INNYM POZA RAPEM ?

 

Przede wszystkim zajmuję się wszystkim innym poza rapem. Rap dla mnie to jest życiowa zajawka, ale proces twórczy następuje, dopiero kiedy pojawia się wolna chwila od codziennego życia. Wtedy spontan i lecimy z tematem. Następnie znów następuje przestój i znowu rap. Co nie zmienia faktu, że rap towarzyszy mi w każdej chwili życia lecąc z głośników, każdych głośników. Prywatnie pracuję oraz kończę studia. Jestem też długodystansowym biegaczem amatorem.

 

10. CZYM SIĘ INTERESUJESZ ?

 

Przede wszystkim tym z czym pracuje i studiuje, czyli elektryką/automatyką. Abstrahując sportem no i rzecz jasna muzyką.

 

11. JAKI JEST STOSUNEK TWOICH BLISKICH DO TEGO, JAKĄ MUZYKĘ TWORZYSZ ?

 

Prawdę mówiąc, nawet nie wiem, czy o tym wiedzą (śmiech). Coś tam słyszeli, że coś robię, ale chyba dokładnie nie wiedzą co i na jakim poziomie.

 

12. KTO NAJBARDZIEJ CIĘ WSPIERA W TYM, CZYM SIĘ ZAJMUJESZ ?

 

Jeśli chodzi o rap to cała ekipa ziomeczków, którzy siedzą w tym razem ze mną. W każdej innej dziedzinie życia to narzeczona oraz rodzina.

 

13. JAK TY WIDZISZ PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEGO    RAPU ?

 

Nie jestem wróżbitą.

 

14. CO MYŚLISZ O YOUTUBERACH KTÓRZY ZACZYNAJĄ RAPOWAĆ ?

 

Myślę, że wyczuli, że można na tym zarobić i na siłę starają się to robić. Analogiczna sytuacja jest w polskim MMA, którym też się interesuję. YTuberzy wyczuli na tym hajs i fejm i robią te śmieszne gale, mi się to kompletnie nie podoba, ale to tylko moja opinia. Nikomu nie życzę źle.

 

15. KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ TWOJEJ PŁYTY ?

 

Praktycznie lada moment, zostały nam dwa numery do nagrania w studiu, a potem cała otoczka z tym związana, grafika, mix/master, promocja itp.
masta27 – BLOKI ZIOMKI ALKOHOLE EP (produkcja Bosik) już niebawem!

 

16. ILE ZAJMUJĘ CI PISANIE TEKSTU ?

 

Zależy. Raz siądzie mi bit plus szargają mną jakieś emocje i napiszę numer w kwadrans. Innym razem tekst potrafi leżeć miesiącami niedokończony.

 

17. CO MASZ W PLANACH NA NAJBLIŻSZĄ    PRZYSZŁOŚĆ ?

 

Typowe ogarnianie życia tak, żebym za 20 lat mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć, że jestem dumny odwracając się za siebie.

 

18.CZYM JEST DLA CIEBIE WIARA (RELIGIA)?

 

Jestem wychowany w wierze.

 

19. JAKIEGO PRZEKLEŃSTWA UŻYWASZ NAJCZĘŚCIEJ ?

 

Siarczystego kurwa, bezapelacyjnie.

 

20. PASJĄ DO MUZYKI ZARAZIŁ/A MNIE ?

 

Chyba to jak pierwszy raz zobaczyłem jakiś rapowy klip na Vivie czy MTV. Już wtedy to poczułem i zacząłem zgłębiać temat.

 

21. CZĘSTO WRACASZ DO SWOJEJ STAREJ TWÓRCZOŚCI ?

 

Często, kiedy zaczynam pracę nad nowym materiałem. Lubię posłuchać jak to robiłem kiedyś i jakie błędy muszę zniwelować na nowym projekcie.

 

22. ILE CZASU DZIENNIE POŚWIĘCASZ NA   MUZYKĘ ?

 

Jeśli chodzi o słuchanie to praktycznie cały dzień jest obecna, czy na słuchawkach, głośnikach czy w samochodzie. Jeśli o twórczość to zależy od tego, jak bardzo napięty mam grafik. Bywa, że nawet kwadransu, bywa, że i pół dnia.

 

POWIESZ COŚ NA KONIEC CZYTELNIKOM ?

Zachęcam do sprawdzenia naszej nowej płyty już wkrótce.
Pozdrawiam masta27.

WYWIAD Z BOSIKIEM

https://rappolski.pl/2018/09/bosik/